KR PZ TN v spolupráci s OR PZ V BN - Vyhlásenie zbierky na pomoc ľuďom utekajúcim z Ukrajiny

Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne v spolupráci s OR PZ v Bánovciach n/B vyhlasuje:

POTRAVINOVÚ ZBIERKU   NA POMOC ĽUĎOM UTEKAJÚCIM Z UKRAJINY 

Vo vojne trpia vždy tí najzraniteľnejší - bežní ľudia. Agresia a útok na Ukrajinu ohrozuje životy a zdravie obyvateľov krajiny, čo chcela žiť tak ako my - v mieri...
Bohužiaľ, situácia je iná. Niekoľko miliónov obyvateľov  Ukrajiny je už vyslovene odkázaných na humanitárnu pomoc a pretrvávajúci vojnový konflikt  situáciu stále zhoršuje. 
Našim policajtom a občianskym zamestnancom situácia vo vojnou zmietanej Ukrajine nie je ľahostajná. Chceme preto pomôcť tým, čo našu pomoc potrebujú.
Preto ak máte srdce na pravom mieste a chcete naozaj pomôcť tým najzraniteľnejším - ženám, deťom a starým ľuďom, skrátka tým,  čo vašu pomoc potrebujú, spravte to!

Po dohode s pracovníkmi obecného úradu v Ubli, zástupcami humanitárneho centra v Humennom a  koordinátormi na hraničnom prechode v Hornom Nemeckom,   potrebujú zabezpečiť nasledovné komponenty:

TRVANLIVÉ POTRAVINY:
olej
soľ
cukor
pohánka
ryža
rôzne druhy cestovín
mäsové konzervy
rybacie konzervy
múku (polohrubú, hrubú a  hladkú)
bezlaktózové mlieko
bezlaktózový chlieb
chlieb s dlhšou s trvanlivosťou
minerálky

OSTATNÉ :
čelovky - svetlá
sviečky
plastový riad, poháre
hrubé deky, spacie vaky a karimatky (prosíme nie také, ktorých sa chcete zbaviť, ale nové, prípadne zánovné) 

Potraviny, ktoré chcete darovať, prineste osobne do 13.3.2022 na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Bánovciach n/B  ul. Školská 27.  V prípade otázok volajte  Lenka Judinyová ,  0961 21 3101, alebo na 096121 3755

Ďakujeme za pomoc. 

R OR PZ v Bánovciach n/B plk. Mgr. Miloš Šagát