Zmena detská pohotovosť v Bánovciach

OZNAM O ZMENE PREVÁDZKOVANIA LSPP

V bánovskej nemocnici sa mení rozsah pohotovostných služieb pre deti a dospelých

OZNAM O ZMENE PREVÁDZKOVANIA LSPP (súbor PDF, 618kB, otvorí sa v novom okne)

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, vzhľadom na zmenu legislatívy nebude prevádzkovať lekársku službu prvej pomoci pre deti. S účinnosťou od 1. júla sa z dôvodu právnej úpravy mení aj poskytovateľ lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých. Pohotovosť pre dospelých ostáva v rovnakých priestoroch, ale so zmenou ordinačných hodín. Nový model lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) dostane aj nový názov - ambulantná pohotovostná služba (APS).
Ambulantná pohotovostná služba pre dospelých zostáva v pôvodných priestoroch na ulici Hviezdoslavova 23/3. Pre pacientov je poskytovanie zdravotnej starostlivosti zabezpečené počas pracovných dní od 16.00 do 22.00 hodiny a v dňoch pracovného voľna (soboty, nedele, sviatky) od 7.00 do 22.00 hodiny.
Pohotovosť bude ambulantná, nebude výjazdová, teda nebude možné privolať si lekára domov. Pre život ohrozujúce stavy je nutné kontaktovať na čísle 112 alebo čísle 155, nepretržite 24 hodín denne, rýchlu lekársku pomoc. Odborné ošetrenie počas ambulantnej pohotovostnej služby sa poskytuje len pri akútnych ochoreniach a náhlych zhoršeniach zdravotného stavu. V prípade potreby bude možné využiť telefónne číslo do bánovskej nemocnice 038 762 4185.
Vzhľadom na zmenu legislatívy nebude zabezpečená v NEMOCNICI Bánovce lekárska služba prvej pomoci pre deti a dorast. V akútnych prípadoch je možné kontaktovať tiesňovú linku 112, volať sa môže i na linku 155. Najbližšia detská pohotovosť bude k dispozícii v nemocniciach v Trenčíne, Partizánskom a Topoľčanoch.
O zmenách v opätovnom prevádzkovaní detských pohotovostných služieb bude NEMOCNICA Bánovce priebežne informovať.
Podľa doteraz medializovaných informácií by mala byť zabezpečená pohotovosť pre dospelých v Trenčianskom samosprávnom kraji v Bánovciach nad Bebravou, Ilave, Myjave, Novom Meste nad Váhom, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prievidzi, Púchove a Trenčíne.
Pre deti by mala byť pohotovosť v Myjave, Novom Meste nad Váhom, Partizánskom, Považskej Bystrici, Prievidzi, Púchove a Trenčíne.
V Bánovciach nad Bebravou, 27.6.2018, vedenie nemocnice